21 lutego 2015

''Best King of Broken'' Chelsea Fine

Tytuł: Best King of Broken
Cykl: Finding Fate (tom 1)
Autor: Chelsea Fine
Nie została wydana w Polsce.
Liczba stron: 400
Moja ocena: 9/10


Pixie i Levi nie rozmawiają ze sobą od prawie roku, dopóki nie spotykają się w pracy i zamieszkują wspólne skrzydło w gospodarstwie (w którym pracują), dzieląc razem łazienkę.

Dawno temu byli najlepszymi przyjaciółmi, ale każde z nich czuło coś więcej. Ale to było zanim wszystko poszło do piekła.

Wszystko co chcą robić to unikać siebie nawzajem i ich przeszłość tak długo jak to możliwe. Ale gdy są zmuszeni do wspólnej łazienki i wspólnego prysznica - trzymać się od siebie z dala staje się mniej trudne niż utrzymywanie ich rąk od siebie. 
Witamy na korytarzu niezręcznego napięcia i frustracji seksualnej. Usiądź wygodnie. To będzie długie lato.

Tłumaczenie własne.


Książkę zaczęłam czytać wczoraj a dziś już ją skończyłam. Jest to bardzo lekko napisana powieść z krótkimi rozdziałami, przez co ciągle mówiłam sobie ''jeszcze jeden rozdział'' i tak zamiast jednego czytałam 10. Rozdziały są pisane na zmianę z perspektywy Pixie i Leviego. Bardzo lubię taką formę, gdyż zawsze w książkach chcę poznać uczucie każdego z bohaterów.

Pixie wychowywała się z matką, która - dosłownie - jej nienawidziła i uprzykrzała całe życie. Pixie właśnie skończyła pierwszy rok na uniwersytecie ASU i musi na ten czas opuścić akademik. Nie chcąc wracać do matki, dziewczyna wprowadza się na lato do gospodarstwa ciotki i pracuje jako pomoc kuchenna, dzięki czemu może tam mieszkać.

Levi jest po trudnych przejściach i został zawieszony również na uniwersytecie ASU. Rodzicie się rozeszli i wyjechali za ocean, więc Levi zostaje na lato bez domu. Przyjeżdża do gospodarstwa i odkrywa, że właścicielką jest ciotka Pixie. Zostaje na dwie noce, z czego Ellen (ciotka) proponuje mu układ, że jak naprawi kilka rzeczy dostane kolejną noc za darmo. Tak mijają dwa tygodnie i Ellen zatrudnia Leviego na całe lato jako ''złota rączka'', w zamian za pokój.

Ale Ellen ma plan. Ani jednemu ani drugiemu nie mówi nic o współlokatorze. Pixie i Levi dostają pokoje we wschodnim skrzydle i muszą dzielić wspólną łazienkę. Jeszcze rok temu się przyjaźnili a po tragicznej sytuacji unikają się jak ognia.

Oboje bohaterzy ukrywają w sobie smutek i ból, poczucie winy i zawód. Oboje wewnątrz są zniszczeni i wyczerpani, ale ani Pix, ani Levi nie robią nic, aby się naprawić. 

Przez połowę książki nie wiemy co stało się w przeszłości i to czytelnika doprowadza do szału. Ja snułam takie domysły, że czasami byłam przerażona co moja wyobraźnia wymyśla. Chciałam wiedzieć natychmiast. Muszę się jednak pochwalić, że dzięki wskazówkom udało mi się zgadnąć przez wyjawieniem tego w książce.

Pokochałam zarówno Pixie i Leviego (Leviego trochę bardziej ;D). I zarówno tak samo mi ich było szkoda. Strata jaką oboje w sobie noszą jest nie do zniesienia i czasem oczy mi się zaszkliły. 

Na początku jest trochę nudno. Prawie w kółko to samo, akcja za wolno się dzieje i nie wiemy o tej całej tajemnicy z przed roku. Potem czekamy na zbliżenie bohaterów a na koniec jesteśmy sfrustrowani obrotem spraw.

Mimo wszystko książka bardzo przypadła mi do gustu. Być może jest banalna bo ''oboje z trudną przeszłością i tak odnajdują w końcu siebie i się zmieniają''. Coś w tym jest, ale mimo, że prawie w każdej książce New Adult jest taki schemat, to każda jest swego rodzaju inna i tak samo emocjonująca. 

Nie dałam 10/10 bo akcja była za wolna i czekałam aż coś w końcu się zacznie. W każdym razie wystawiam zasłużoną 9 i polecam każdemu kto lubi ten gatunek i książki tego typu.


14 komentarzy:

 1. Wydaje się bardzo ciekawa. Lubię tego typu książki. Szkoda, że nie jest przetłumaczona(kiepsko u mnie z angielskim). Mam jednak nadzieję, że ktoś tę książkę w przyszłości wyda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też mam nadzieję, że będzie wydana bo bardzo chciałabym ją mieć na półce;)

   Usuń
 2. Mój angielski jeszcze trochę kuleje i póki co nie odważyłam się na czytanie jakiegoś oryginału. Myślę, że ta książka nie będzie tą pierwszą, ale za to z niecierpliwością będę czekać aż ktoś ją przetłumaczy. Wydaje mi się, że powieść ma wiele wspólnego z "Hopeless", ale jednocześnie jest inna, wiadomo. Podoba mi się pomysł na tę książkę i mam nadzieję, że wkrótce moje drogi z tym tytułem się skrzyżują i będę mogła poznać bliżej tę historię. Na razie pozostaje mi czekać na polskie wydanie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może tylko z pozoru, jednak historia faktycznie może przypominać ''Hopless'' po przez lata przyjaźni bohaterów, jednak zupełnie jest inna. W sumie ani razu nie pomyślałam o podobieństwie ;) Ja również mam nadzieję, że ktoś ją przetłumaczy.

   Usuń
 3. Z racji tego, że mój angielski jest w takim stanie, że mam trudności w przeczytaniu nawet opisu książki w tymże języku, będę zmuszona dać sobie spokój z tą książką. Pozostaje jedynie nadzieja, że zostanie wydana w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dopóki nie będzie wydania w Polsce mogę tylko pomarzyć o książce. :) Szkoda, że akcja jest wolna, nie lubię takich :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też nie za bardzo, ale czytało się całkiem przyjemnie;)

   Usuń
 5. Bardzo mnie zachęciłaś do tej książki ;) Nie czuję się jednak na siłach by czytać w oryginale niestety ;)
  Więc pozostaje mi czekać aż to się zmieni, albo ktoś pokusi się o polskie wydanie ;d

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi bardzo interesująco, z checią bym przeczytała :D Ale musiałabym poczekać na polskie wydanie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię takie książki, więc chętnie bym przeczytała. Jeśli doczekamy się polskiego wydania to na pewno sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hopeless bardzo mi się podobał, wiec chętnie sięgnę i po tą pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 9. oooo Tak - zachęcona biegnę czytać :) dziękuję

  OdpowiedzUsuń