5 lipca 2017

''Uwikłani. Pokusa'' I - Laurelin Paige
Tytuł: Uwikłani. Pokusa
Tytuł oryginalny: Fixed on You
Autor: Laurelin Paige
Cykl: Uwikłani (tom 1)
Wydawnictwo: Kobiece
Tłumaczenie: Monika Pianowska
Liczba stron: 360
Moja ocena: 6/10


Młoda, piękna i niezwykle inteligentna Alayna Withers właśnie obroniła tytuł MBA na prestiżowej nowojorskiej uczelni. Pracuje w klubie nocnym i marzy o awansie na stanowisko menedżera. Z mocnym postanowieniem stara się trzymać z dala od mężczyzn wyzwalających w niej chorobliwą obsesję miłosną, przez którą popadła w problemy z prawem.

Alayna jest pewna, że nic nie jest w stanie zakłócić jej doskonałego planu. Nie przewidziała jednak, że na jej drodze, w najmniej oczekiwanym momencie, stanie diabelnie przystojny miliarder Hudson Pierce – nowy właściciel klubu nocnego, w którym pracuje Alayna. Mężczyzna od pierwszych chwil zawładnie sercem kobiety, która nie będzie potrafiła oprzeć się wszechogarniającemu pożądaniu.

Wkrótce Hudson składa Alaynie propozycję nie do odrzucenia. Wybuch namiętności między nimi sprawi, że kobieta ulegnie zmysłowemu uczuciu, budząc głęboko skrywane grzechy przeszłości. Nie tylko swoje…

Czy mroczna przeszłość kochanków przeszkodzi im w walce o wspólną przyszłość?źródło opisu: www.wydawnictwokobiece.pl
''...każda podróż zaczyna się od małego kroku- nawet ta, której nie powinniśmy odbywać.''


   ''Uwikłanych'' wygrałam jakoś ponad rok temu i aż wstyd się przyznać, że dopiero teraz wzięłam się za czytanie. Tak to już u mnie jest, że muszę mieć na daną książkę dużą ochotę, żeby zacząć ją czytać (dlatego ubolewam nad tym, że z tego względu nie mogę brać udziału w Book Tour'ach). W końcu nadszedł ten moment gdzie pomyślałam ''jeśli nie teraz, to znowu minie rok''. Tym sposobem mogę co nieco dziś o niej napisać.

   Alayna boryka się z pewnym problemem - mianowicie unika mężczyzn, aby nie popaść w obsesję, przez którą w przeszłości miała już problemy z prawem. Jej postanowienie się sprawdza. Dziewczyna pracuje w klubie, co bardzo lubi i wiedzie spokojne życie. Do czasu, kiedy w klubie jej spojrzenie nie spotyka się ze spojrzeniem czarującego przystojniaka. Bohaterka nie wie jeszcze, że oczarował ją nowy właściciel klubu i od tego momentu jej życie lekko się skomplikuje.
   Hudson to typowy kontrolujący miliarder. Brzmi znajomo? No jasne, że tak. Nie różni się niczym od co drugiego bohatera erotyków. Ciężka przeszłość, władza, manipulacja, pieniądze no i oczywiście seks bez zobowiązań. Ah, zapomniałabym - mianowanie bohaterki jako ''swojej'' i powtarzanie tego w kółko. Hudson wpada na pewien plan, ale do jego realizacji potrzebna mu Alayna.

   Niestety w tej książce nie znalazłam niczego nowego. Miliarder, dziewczyna z problemami, wywyższająca się mamuśka, tajemnice i oczywiście namiętny seks. Totalna schematyczność jeśli chodzi o tego typu książki. I tak naprawdę nie było by w tym nic złego, gdyby autorce udało się napisać to z wyczuciem. 
   A jeśli już mowa o wyczuciu - sceny seksu były zwyczajnie niesmaczne. Przeczytałam mnóstwo książek i sceny intymne zdarzały się gorsze i lepsze. Tutaj określanie narządów płciowych jako ''pałka, drąg'' itd. nie działa dobrze na wyobraźnie. Nie wiem czy zawiodło tłumaczenie, czy autorka ma tak mały zasób słów, ale przez całą książkę było to męczące.

   Autorka miała dobry pomysł i próbowała wpleść coś nowego, co jest rzadko spotkane. Mianowicie problemy psychiczne jak obsesja czy socjopatia. Zamysł był niezły, ale wykonanie gorsze. Autorka zbagatelizowała te problemy i skupiła się na scenach łóżkowych. Wielka szkoda, bo dzięki temu ''Pokusa'' zyskałaby jakąś wartość.

   Były momenty gdzie wręcz nie mogłam się oderwać od lektury i myślałam, że w końcu dzieje się jakaś akcja. Niestety były też momenty (przeważające), gdzie chciałam już skończyć tę książkę i do niej nie wracać. Jak pisałam - pomysł był niezły, wykonanie już nie koniecznie. Oceniam na 6/10, bo jednak zachęciła mnie do sięgnięcia po drugi tom, chociaż ten zakończył się bez szału. Zawsze czytam serie ''na raz'', w tym jednak przypadku na razie nie chcę zaczynać drugiego tomu, dlatego chwilę odczekam. Nie polecam jej jakoś szczególnie, ale też nie zniechęcam. Ostrzegam jedynie przed zbyt banalnym językiem :).Cykl ''Uwikłani'':
Tom 1. Uwikłani. Pokusa
Tom 2. Uwikłani. Obsesja
Tom 3. Uwikłani. Na zawsze
Tom 4. Uwikłani. Hudson
Tom 5. Uwikłani. Chandler4 komentarze:

 1. Czytałam i pierwsza część nawet mi się podobała, ale kolejna była nieco słabsza...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to kiepsko. Myślałam, że druga część będzie lepsza :(

   Usuń
 2. Ja czytałam inną ksiązke autorki, że z chęcią się skuszę kiedyś na tę serię. Zobaczymy, jak mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inne jej serie też mam w planach :)

   Usuń