22 marca 2015

''Savage Deligdht'' Tom 2 - Sara Wolf

Tytuł: Savage Delight
Seria: Loveli Vicious (Tom 2)
Autor: Sara Wolf
Nie została wydana w Polsce.
Możecie znaleźć nieoficjalne tłumaczenie na chomiku.
Liczba stron: 162
Moja ocena: 9/10
To już trzy lata, dwadzieścia pięć tygodni i pięć dni odkąd Isis Blake się zakochała i jeśli wszystko poszłoby po jej myśli, przeciągnęłaby to w nieskończoność.
Po incydencie z byłym chłopakiem jej mamy, po omacku szuka skrawków pamięci, które straciła przez amnezję. Jej były wróg, Jack spada głębiej w otchłań rozpaczy, a jego dziewczyna, Sophia, robi wszystko co może, by zachować go dla siebie. Ale kiedy wracają wspomnienia. Isis, zdaje sobie sprawę, że coraz trudniej jest się jej oprzeć temu, co czuje do Jack'a, a Jack stwierdza, że to niemożliwe trzymać się z dala od jedynej dziewczyny, która topi lód wokół jego serca.
Kiedy pojawiają się mroczne tajemnice, otaczające Sophię, Isis zdaje sobie sprawę, że Jack nie jest tym, kim myślała, że jest. Jest niebezpieczny. Ale kiedy Isis zaczyna dostawać przerażające e-maile z anonimowego źródła, niebezpieczeństwo może być jedyną rzeczą chroniącą ją przed czymś o wiele groźniejszym.

Jej przeszłością.


Jeśli pierwsza część przypadła mi do gustu, to tą jestem oczarowana. Zdecydowanie wolę Isis w tej części. Jeśli chodzi o styl, nic się nie zmieniło. Jeśli o treść - jest dużo ciekawsza i więcej się dzieje. Tajemnice w końcu powoli wychodzą na wierzch a bohaterzy po incydencie przez który Isis trafia do szpitala, wydają się dojrzalsi.

Mimo częściowej utraty pamięci, Isis w dalszym ciągu jest sarkastyczna i obrzuca wszystkich błyskotliwymi przemyśleniami. Pojawia się wątek Sophii i w końcu poznajemy i ją samą, gdzie w pierwszej części była dość sporą zagadką. Z pozoru miła i przyjacielska, tak na prawdę próbuje zapobiec zbliżeniu między Isis i Jackiem.

Wychodzi również na jaw tajemnica. Może nie w całości, ale jakaś część, ważna część. W książce jest bardzo ważny wątek odnoście Jacka, ale mnie osobiście się nie bardzo podobał. Być może dlatego, że nie wyjaśniono do końca i w pewnych momentach miałam swoje przypuszczenia, które (jak się okazało) były zbędne.

Podobnie jak ''Lovely Vicious'' pochłonęłam w jeden dzień a pod wieczór zaczynałam kolejną część. Nie wiem jak w oryginale, ale w tłumaczeniu ma 162 strony czyli jak na maniaków książkowych bardzo mało ;) Tyle dobrze, że mała czcionka dawała wrażenie większej ilości stron ;)

Nie będę się rozpisywać bo zaraz zacznę streszczać całą historię, więc napiszę na koniec, że warto się zabrać za całą serię i szkoda, że nie ma w wydanej w Polsce, bo bardzo chciałabym mieć ją na swojej półce.


5 komentarzy:

 1. Książka wydaje się ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Same świetne pozycje znajduje na Twoim blogu. Przez to moja lista książek do przeczytania ciągle się zwiększa. Chętnie przeczytam tą książkę :))
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe. I szkoda, że nie ma oficjalnego tłumaczenia.

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/ - zapraszam.

  OdpowiedzUsuń