8 kwietnia 2015

''Ta noc'' Jodi Ellen Malpas

Tytuł: Ta Noc
Cykl: Ta Noc (Tom 1)
Autor: Jodi Ellen Malpas
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 272
Moja ocena: 9/10

Ta Noc uczyniła przyjemność obsesją…
Wszedł do kawiarni i Livy nie mogła już oderwać od niego wzroku.
Kiedy wyszedł, spostrzegła na serwetce słowa: „Najgorsza kawa, jaką znieważyłem moje usta”. Podpisane M.
Czego chce od niej M.? Namiętny i zamknięty w sobie. I tak fascynujący...
Lecz za jego drogimi garniturami, szybkimi samochodami i luksusowym apartamentem kryje się jakiś sekret. Livy musi wedrzeć się w świat M. To staje się jej obsesją…źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2014


Autorkę poznałam dzięki jej pierwszej serii ''Ten mężczyzna'', która bardzo mi się podobała. Serie mają to do siebie, że historia opisana jest w sześciu tomach. Nie za długich, bo mają ponad 200 stron, ale sześć książek losów bohaterów, których od początku uwielbiamy? Cudownie.

Słyszałam świetne opinie ''Tej nocy'', więc bez obaw i niecierpliwie czekając aż wyjdą wszystkie tomy (nie lubię zaczynać czy to serii czy trylogii, kiedy na kolejną część będę musiała czekać) zaczęłam czytać. Jak już zaczęłam tak noc zarwana i pierwszy tom skończony. 

Książkę czyta się błyskawicznie. Jest krótka, napisana w prostym stylu, no i bohaterzy ciekawi, co wzbudza tylko ciekawość,  co będzie dalej. 

Może i schemat jest powielony. Może i on jest milionerem (chyba, bo właściwie nie wiemy z pierwszego tomu, czym się zajmuje). Może i ona jest naiwna i skryta, zamknięta w sobie i z ciężką przeszłością. W ogóle mi to nie przeszkadzało i aż wręcz nie mogłam się doczekać co się stanie, dlatego książkę pochłania się jednym tchem.

Olivia wychowywała się z dziadkami, później tylko z babcią gdyż dziadek zmarł. Od kilku lat nie prowadzi życia towarzyskiego. Ma przyjaciela geja i zaczyna pracować w kawiarni. Tam po raz pierwszy spotyka M. Nie jest jednak to spotkanie zbyt miłe, bo przyciąganie, które czuje do nieznajomego odejmuje jej zdolność racjonalnego myślenia.


Miller. I właściwie tyle mogę napisać. Nie wiemy o nim kompletnie nic po za imieniem, nazwiskiem, wiekiem i tym że jest niesamowicie bogaty (sądząc po mieszkaniu). Z tego co zaobserwowałam  mężczyzna jest bardzo skryty i podejrzewam, że bardzo zraniony.  Zaintrygował mnie do takiego stopnia, że nie mogę się doczekać poznania jego tajemnic.


Niestety Olivia liczy na coś więcej z jego strony a to co on może jej zaproponować to jedna noc. Czy się zgodzi? Jeśli tak to jakie będą tego konsekwencje? Musicie przeczytać i powiem tylko, że watro!

Po za tym wszystkim, powieść jest pełna emocji, rozczarowania i chwil uniesień. Uwielbiam książki w których ciągle się coś dzieje, są zwroty akcji i tu to dostałam. W każdym rozdziale było coś, co powodowało u mnie ucisk w klatce piersiowej.

Jestem zbyt zafascynowana, aby coś jeszcze napisać nie zdradzając przy tym niczego ważnego, więc żeby już nie przeciągać biorę się za drugi tom i mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie.

2 komentarze:

  1. Nie znam twórczości tej autorki, ale książka zapowiada się ciekawie :) Szkoda, że o Millerze jest tak mało informacji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten gatunek na razie odstawiam, ale będę miała w przyszłości na uwadze ten tytuł :)

    OdpowiedzUsuń