12 kwietnia 2015

''Ta Noc. Odmowa'' Tom 4 - Jodi Ellen Malpas

Tytuł: Ta Noc. Odmowa.
Cykl: Ta Noc (Tom 4)
Autor: Jodi Ellen Malpas
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 288
Moja ocena: 7/10

Skromną dziewczynę i tajemniczego M. połączyła uzależniająca namiętność.

Lecz mogą ich rozdzielić jego sekrety – niebezpieczne dla obojga…

Livy zna już tajemnicę Millera. I nie przestała go kochać. Wierzy, że potrafi go uleczyć – z gniewu, rozpaczy, wyrzutów sumienia. Nagle przekonuje się, że nic o nim nie wie. Kim jest ten mężczyzna, który potrafi być tak okrutny i tak czuły? Kto ich śledzi i dlaczego? I czy Livy na pewno jest gotowa poznać wszystkie sekrety Millera Harta?


źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl


Kolejna część i kolejny zawód. Liczyłam na to, że tom czwarty będzie na poziomie pierwszego, ale jednak się myliłam. Znów kłótnie i seks. Nic prawie nie wniosła ta część a tylko denerwowała. Przyznam szczerze, że nudziło mi się czytając. Czekałam na jakieś rozwinięcie akcji a tego niestety nie dostałam w takim stopniu w jakim oczekiwałam.

M. jest rozdarty, chce zostać z Livy, ale demony przeszłości mu nie pozwalają. Mimo to zostaje przy niej i ją wielbi. Trwa to dopóki nie wtrąca się Gregory (przyjaciel gej Livy). M. wątpi w związek i jest gotowy kończyć. Podobna sytuacja się zdarza jeszcze chyba dwa razy, po czym błaga ją, aby żeby zawsze go kochana i nigdy nie odchodziła.
No koleś, zdecyduj się! Nie rób dziewczynie z mózgu papki, którą i tak już ma!

Role się odwróciły i to Livy była tą silniejszą i mniej irytującą. Myślę, że dorosła emocjonalnie i zdecydowała się walczyć. Walczyć o swoje i się nie poddawać. To mi się jak najbardziej podobało. Tak jak w poprzednich częściach zachowywała się jak rozwydrzona nastolatka, tak w tej części jakbym czytała o innej, dojrzałej kobiecie.
Oczywiście niemądre zachowania nie zniknęły do końca, ale widać ogromną zmianę.

No i aspekt pracy. To, że bogacze jak M. pracują kiedy chcą, robią co chcą i od wszystkiego mają ludzi, to w książkach zrozumiałe prawda? Choć M. nie do końca wszystko prowadzi sam, bo jedna sprawa go trzyma jak kajdany, mimo to i tak ma czas wolny.

Za to Olivia. Zwykła szara kobietka, pracująca w kafejce z zaprzyjaźnionymi ludźmi i szefem na luzie. Wszystko fajnie, praca nie wydaje się taka zła, jak coś jest nie tak dostaje wolne. Dobrze, więc był dzień wolny, który szybko się skończył, więc czas do pracy. Ale nie Olivia. Autorka kompletnie zapomniała wspomnieć o tym i wydawało się jakby bohaterka wcale nie pracowała, albo zrobiła sobie kilkudniowe wakacje, a jej szef i przyjaciele mają to gdzieś, gdyż nawet nie dzwonią. 
Gdzie znajdę taką luźną pracę?

Autorka wplątała też cień. Tego jestem bardzo ciekawa i sama próbuję odgadnąć jak to się ma do powieści i kto to jest.
Przez zakończenie szczena mi opadła i czuję się jakbym czytała jakiś thriller czy coś. Nie zdziwię się jak pojawią się jeszcze gangi i mafia. Uwierzcie, żadne zdziwienie.

Seria ''Ta noc'' nie ukrywam, że już mnie zmęczyła i mam ochotę na coś innego, ale nienawidzę odkładać nieskończonych książek ''na później'', więc mam nadzieję, że albo dwa ostatnie tomy się poprawią i mnie bardziej wciągnął, a jak nie, to że chociaż szybko skończę tą serię.
2 komentarze:

  1. "Kłótnie i seks" - nie przepadam za takimi erotykami, więc podziękuję za serię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie będę zabierać się za ta serię, o dziwo jeszcze jej nie czytałam a bardzo lubię takie książki!

    Zapraszam do mnie!
    http://najlepszeharlequinyiksiazki.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń