4 października 2015

Premiery października.

Jak co miesiąc (prawie ;D) przychodzę dziś z premierami października. Muszę trzymać się postanowienia, aby kupić tylko jedną książkę, choć wszystkie inne poniżej kuszą :(

 ''Daj nam ostatnią szansę'' Abbi Glines
Cykl: Rosemary Beach, Chance (tom 2)
Premiera: 7 październik


To była miłość. Dlaczego więc pozwolił jej odejść?

Grant uświadamia sobie, że odrzucając Harlow, popełnił największy błąd swojego życia. Chciałby go naprawić, lecz Harlow nie daje mu szansy. Mężczyzna jest w rozpaczy, a nie wie jeszcze, że… Harlow jest w ciąży, która zagraża jej życiu.

Jak potoczą się ich losy? Czy czeka ich szczęśliwe zakończenie?''Pulse'' Gail McHugh
Cykl: Collide (tom 2)
Premiera: 7 październik


Czy wiecie jakie to przerażające, kiedy pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotowa stać się zupełnie innym człowiekiem, żeby to osiągnąć?

Emily kładzie na szali całe swoje życie, żeby być z mężczyzną, który zdobył jej serce. Niestety nie ma pewności, że Gavin naprawdę ją kocha; pozostaje wierzyć, że postąpiła słusznie, idąc za głosem serca, i że jej wybranek okaże się takim człowiekiem, jakim chciała go widzieć.
Niestety, wszystko wskazuje na to, że tak nie jest. Dążący do autodestrukcji, zamknięty we własnym ponurym świecie Gavin rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Emily musi zdecydować, czy jest gotowa poświęcić wszystko, żeby go uratować, i czy uczucie, jakim go darzy, jest wystarczająco silne, by wystawić je na tak ciężką próbę.
''Zima koloru turkusu'' Carina Bartsch
Cykl: Lato koloru wiśni (tom 2)
Premiera: 9 październik


Druga część cyklu o Emely i Elyasie, parze studiujących w Berlinie dwudziestoparolatków, którzy – choć prowadzą usiane towarzyskimi i rodzinnymi przygodami życie – tęsknią za prawdziwą miłością.
Emely jest kompletnie zdezorientowana. Dlaczego Elyas, mężczyzna o turkusowych oczach, zniknął właśnie wtedy, gdy zdecydowała się mu zaufać? Na szczęście wciąż może liczyć na swojego tajemniczego, internetowego wielbiciela... Ale czy w końcu dojdzie do ich spotkania? Ciąg dalszy akademickiego romansu o tym, czy warto dawać drugą szansę trudnej miłości.''Ocalenie Callie i Kaydena'' Jessica Sorensen
Cykl: The Coincidence (tom 2)
Premiera: 19 październik


Mroczny sekret, od lat skrywany przez Kaydena w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza, chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem, by mógł oczyścić swoje imię jest zdradzenie przez Callie jej tajemnicy. Ale Kayden nigdy jej o to nie poprosi. Zamiast tego zrobi wszystko, co w jego mocy, by ją chronić. Nawet jeśli oznacza to opuszczenie przez niego jedynej dziewczyny, którą kiedykolwiek pokochał.

Callie wie, że Kayden pogrąża się w ciemności i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Lecz uda jej się to jedynie wtedy, gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna wszystkim własne bolesne tajemnice. Pomysł przerwania milczenia wzbudza u niej trwogę, ale nie tak wielką, jak myśl o utracie Kaydena.''Tylko z tobą'' Jasinda Wilder
Cykl: Falling (tom 4)
Premiera: 20 październik


Gdy wszystko zawiedzie,
tylko miłość poprowadzi cię dalej…

Nazywam się Benjamin Dorsey. Znacie historię mojej mamy i mojego ojca. Znacie historię rodziców Kylie. Znacie nawet historię samej Kylie.
Ale jeszcze nie znacie mojej. Nie wiecie, co to złamane serce, chyba że kochaliście kogoś tak jak ja, a potem pozwoliliście, żeby ten ktoś wam się wymknął, bo czekaliście zbyt długo…

Jak z tym żyć? Gdy ciągle ją widzisz i ciągle pamiętasz co straciłeś, bo byłeś takim cholernym tchórzem i bałeś się po nią sięgnąć? A ja się bałem. Więc wyjechałem…

Uciekłem. Na drugi koniec kraju, wstąpiłem do drugoligowej drużyny futbolowej. Więc przynajmniej miałem jeszcze futbol…
Ale los odebrał mi nawet to. Wtedy nienawidziłem swojego cholernego życia i siebie. A potem spotkałem Cheyenne Leveaux. Była dla mnie jak jasna iskierka w mroku...

Teraz tragedia znowu usuwa mi grunt pod nogami. A poczucie winy, zwątpienie, tajemnice i dawna nieszczęśliwa miłość naprawdę zagrażają mojej jedynej szansie na szczęście.


''Trzynaście powodów'' Jay Asher
Premiera: 20 październik


„Istnieje trzynaście powodów śmierci twojej przyjaciółki. Ty jesteś jednym z nich”. 
Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i na przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. Chłopak przez całą noc kluczy po mieście, a za przewodnika służy mu głos Hannah. Staje się świadkiem jej bólu i osamotnienia, a przy okazji poznaje prawdę o sobie i otaczających go ludziach, której nigdy nie chciał stawić czoła. Z przeraźliwa jasnością dociera do niego, że nie da się cofnąć przeszłości, podobnie jak nie da się powstrzymać przyszłości…

''Czy wspominałam, że cię kocham?'' Estelle Maskame
Cykl: Dimily (tom 1)
Premiera: 21 październik


Rodzice Eden Munro rozwiedli się już kilka lat temu, i od tego czasu dziewczyna nie widziała swojego ojca. Teraz jedzie z Portland do Santa Monica w Kalifornii, by spędzić lato z nim i jego nową rodziną: żoną i jej trzema synami, z których każdy jest obdarzony silnym charakterem. Najstarszy z nich, Tyler Bruce, to zbuntowany nastolatek o wybuchowej naturze i wybujałym ego, kompletne przeciwieństwo przyrodniej siostry. On i jego paczka biorą Eden pod swoje skrzydła, pozwalając jej doświadczyć zupełnie nowych dla niej przeżyć – imprez, plażowania i… łamania zasad. Tyler pozostaje dla niej zagadką, a im bardziej stara się go rozgryźć, tym mniej o nim wie i tym bardziej czuje, że rodzi się między nimi coś więcej. A przecież nie powinna interesować się swoim przyrodnim bratem w ten sposób. To zakazane!

Ale jak powstrzymać uczucia, których nie da się opanować?

''Wszystkie jasne miejsca'' Jennifer Niven
Premiera: 21 październik


Odważna opowieść o miłości, przeżywaniu życia i dwojgu młodych ludzi, którzy znajdują siebie nawzajem, gdy stoją na skraju przepaści.
Theodore jest zafascynowany śmiercią. Codziennie rozmyśla nad sposobami, w jakie mógłby pozbawić się życia, a jednocześnie nieustannie szuka – znajdując – czegoś, co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie. Violet żyje przyszłością i odlicza dni do zakończenia szkoły. Marzy o ucieczce od małego miasteczka w Indianie i niemijającej rozpaczy po śmierci siostry.
Kiedy Finch i Violet spotykają się na szczycie szkolnej wieży – sześć pięter nad ziemią – nie do końca wiadomo, kto komu ratuje życie. A gdy ta zaskakująca para zaczyna pracować razem nad projektem geograficznym, by odkryć „cuda” Indiany, ruszają – jak to określa Finch – tam, gdzie poprowadzi ich droga: w miejsca maleńkie, dziwaczne, piękne, brzydkie i zaskakujące. Zupełnie jak życie.
Wkrótce tylko przy Violet Finch może być sobą – śmiałym, zabawnym chłopakiem, który, jak się okazuje, wcale nie jest takim wariatem, za jakiego go uważają. I tylko przy Finchu Violet zapomina o odliczaniu dni, a zaczyna je przeżywać. Jednak w miarę jak świat Violet się rozrasta, świat Fincha zaczyna się gwałtownie kurczyć.


''Pewnego dnia'' David Levithan
Cykl: Każdego dnia (tom 2)
Premiera: 21 październik


Kiedy Rhiannon spędza cudowny dzień ze swoim chłopakiem, który wreszcie jest taki, jakim go sobie wymarzyła, nie wie jeszcze, że w rzeczywistości to nie był Justin, ale A – szesnastolatek codziennie budzący się w ciele innej osoby.

Zakochany w Rhiannon A zrobi wszystko, żeby codzienna zmiana płci, wyglądu, charakteru i miejsca zamieszkania nie stanowiła przeszkody dla ich miłości. Tylko czy Rhiannon to wystarczy?
''Bez skazy'' Jonathan Franzen
Premiera: 21 październik


Purity „Pip” jest młodą kobietą, która pragnie poznać swojego ojca. Matka nie chce zdradzić córce jakichkolwiek szczegółów na jego temat. Dziewczyna właśnie skończyła studia i chciałaby spłacić kredyt studencki. Liczy na to, że gdyby odnalazła swojego ojca, mógłby jej w tym pomóc, jednak jej matka stanowczo się temu sprzeciwia.
Wkrótce Pip zaczyna pracę dla tajemniczego portalu ujawniającego oszustwa i wykroczenia popełniane przez światowe rządy i korporacje. Wdaje się w romans z jego właścicielem, wikłając się tym samym w sieć intryg i tajemnic…


''Skazani na ból'' Agnieszka Lingas-Łoniewska
Premiera: 24 październik


Będąc ze mną jesteś skazana na ból. Na cierpienie. I na niebezpieczeństwo.
Aleks ma dwadzieścia lat i od szesnastego roku życia jest skinheadem. Ma swoje bractwo, ideały i prawdy, w które wierzy. Amelia to osiemnastolatka, licealistka, która ma za sobą tragiczną przeszłość.
Drogi Amelii i Aleksa nigdy nie powinny się przeciąć. Nie łączy ich nic – ani pochodzenie, ani poglądy, ani rodzinna przeszłość. A jednak młodzi poznają się w dramatycznych okolicznościach i zakochują w sobie. Od tej chwili zmienia się wszystko.
Historia, która zwala z nóg. Dramatyczna pogoń za miłością silniejszą niż uprzedzenia, bolesne poszukiwanie własnej tożsamości i zakończenie, które nie pozwoli zasnąć.


''Opposition'' Jennifer L. Armentrout
Cykl: Lux (tom 5)
Premiera: 28 październik


Katy wie, że świat zmienił się w noc, gdy przybyli Luksjanie. Nie wierzy, że Daemon nie zrobił nic, kiedy jego rasa groziła usunięciem ludzkości i hybryd z powierzchni Ziemi. Jednak granice między dobrem a złem rozmyły się.
Daemon zrobi wszystko, by uratować tych, których kocha, nawet jeśli ma to oznaczać zdradę. Wkrótce odróżnienie wroga od przyjaciela stanie się niemożliwe, a świat zacznie się walić dookoła nich. Cena za uratowanie przyjaciół i ludzkości może okazać się bardzo wysoka.''Zaryzykuję dla Ciebie'' N. Coori
Premiera: 29 październik


Kiedy Rose Jenking przyjechała do Huston na ślub swojej starszej siostry, nie przypuszczała, że jej życie zostanie wywrócone do góry nogami. A wszystko za sprawą Taylora Harta - jej wielkiej, pierwszej miłości z lat młodości. Okazuje się, że lata rozłąki ani trochę nie osłabiły łączącego ich uczucia. Spędzają ze sobą namiętne chwile, jednak przeszłość Rose nie daje o sobie zapomnieć. Kobieta boi się, że nie jest zdolna do miłości. Na dodatek Taylor również nie wydaje się do końca szczery wobec niej.

Czy ujawnienie tajemnic, które oboje skrywają, przekreśli ich wspólną przyszłość. Czy Taylor i Rose pozwolą sobie na poddanie się uczuciu?
Czekacie na coś szczególnie? Ja zdecydowanie na ''Ocalenie Callie i Kaydena''.


15 komentarzy:

 1. "Ocalenie Callie i Kaydena" czytałam po angielsku, bo nie mogłam sie doczekać polskiej premiery ;P Na pewno przeczytam "Wszystkie jasne miejsca", ale też kiedyś sięgnę po: "Zimę koloru turkusu", "Pulse", "Daj nam ostatnią szansę" i "Tylko z Tobą". Czekam również na "Dziewczynę z pociągu" Pauli Hawkins. Październik pełen jest ciekawych premier :) Pozdrawiam.

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, październik przyszykował wiele świetnych książek ;)

   Usuń
 2. Zaczynam się już bać o swój portfel, bo w październiku szykują się same świetne premiery, a ja już upatrzyłam sobie kilka tytułów ;)
  Aleja Czytelnika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego ja mam postanowienie - tylko jedna książka!

   Usuń
 3. Prawie wszystkie tytuły nam się pokrywają :D Ja bym chciała wszystkie, ale czas pokaże ile będę miała :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o Trzynastu powodach, ale bardzo mi się podoba opis! I chciałabym bardzo Skazanych na ból, bardzo, bardzo, bardzooo:) Natomiast Pulse już za mną:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co czytałam, Trzynaście powodów jest świetną książką. Skazanych na ból również bardzo, bardzo chcę :D

   Usuń
 5. Te cudowności, a ja w ogóle w październiku ni będę miała czasu na czytanie. Ech, ale sama sobie jestem winna :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ogóle? ;o Zawsze można zarwać noc ;D

   Usuń
 6. Ostatnio łaskawiej zerkam na "Bez skazy" oraz "Skazanych na ból" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skazani na ból - zdecydowanie jest to pozycja, którą muszę przeczytać.

   Usuń
 7. Niektóre z powyższych książek miałam już okazję poznać, ale nie zdradzę tytułów :) Ja natomiast czekam niecierpliwie na ''Zima koloru turkusu'' , gdyż pierwszy tom szalenie mi się spodobał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi również i tak bardzo chcę wiedzieć czy moje przypuszczenia się sprawdzą ;D

   Usuń
 8. Ja czekam na "Pewnego Dnia" <3
  http://soelliee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń