27 stycznia 2015

''To TY mnie ocalisz cz. 2'' - Jasinda Wilder


Tytuł: To TY mnie ocalisz cz. 2
Cykl: Falling (tom 3)
Autor: Jasinda Wilder
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 99
Moja ocena: 8/10

Ciąg dalszy bestsellera To Ty mnie pokochasz.

Podałaś mi rękę, gdy balansowałam na krawędzi. Pokazałaś mi, że można mieć nadzieję…

Chcieliśmy wierzyć, że po usłyszeniu magicznych słów „ja ciebie też”, wszystko już będzie dobrze. Że to zaklęcie miłości roztoczy parasol ochronny, przepędzi zły los i demony. Ale tak nie jest. Po wypowiedzeniu tych słów wszystko po prostu boli bardziej…

Kylie i Oz są już pewni, że chcą być razem, ale wydaje się, że życie co chwila chce pokrzyżować te plany. Nie przebiera w środkach, a że historia lubi się powtarzać, są to środki ostateczne.
Rozpacz, lęk, pożegnanie i przeszłość, która niespodziewanie staje w drzwiach… 

Oz, chłopak Kylie, i Colton, jej ojciec, dwóch mężczyzn tak całkiem różnych, a jednak tak podobnych, opowiada historię tej miłości – miłości do dziewczyny i do córki. I czasem mówią przez łzy… 


źródło opisu: http://paranormalbooks.pl/2014/06/17/zapowiedz-cz-1-2-jasinda-wilder/


Druga część losów Kylie i Oza. Recenzję pierwszej można przeczytać tutaj.


Jak dla mnie to właściwie dłuższe zakończenie książki niż druga część. Króciutka, którą czyta się w godzinkę czy dwie. Emocjonalna z wątkiem tragicznym. Wycisnęła ze mnie trochę łez, przez co kolejne strony czytałam z wstrzymanym oddechem. Tak bardzo polubiłam bohaterów, że w pewnym momencie się po prostu bałam i liczyłam na to, że nie stanie się to, czego byłam pewna.

Bohaterzy są dalej w sobie zakochani tak samo jak w muzyce. Fajny element i ważny w tej lekturze, który dodaje wyrazistości. Myślę, że byłoby za nudno bez muzyki. Dowiadujemy się w końcu co ukrywa matka Oza i streszcza swoje życie. 

Nie podobało mi się tak nieprawdopodobne powiązanie z poprzednimi częściami. Jasne, nie spodziewałam się tego i nawet nie przeszło mi przez myśl, ale tak wielki zbieg okoliczności się po prostu nie zdarza. Jednak całe szczęście autorka wybrnęła i nie powracała za bardzo do tego wątku.

Nie oczekiwałam wiele po lekturze sto stronicowej, ale zaskoczyło mnie wprowadzenie dramatu. Dzięki temu czytało mi się szybko, przyjemnie i w napięciu, ale uważam że fajniej by było gdyby obie części były połączone. Nie ma wielkiej różnicy czasu miedzy nimi, do tego obie są krótkie.

Znowu narratorem jest Oz i Colt, ale to Oz głównie się wypowiada. Dodatkowo w epilogu pojawia się Ben i możemy przeczytać o jego uczuciach. Oczywiście zakończenie było przewidywalne, ale rozczulające. Akurat w tej książce nie przeżyłabym innego zakończenia ;) a Kylie zdecydowanie góruje na mojej liście bohaterek, swoim charakterem.


Pierwsza część: ''To TY mnie pokochasz''

Seria "Falling" :
1. Tylko Ty (Falling into you)
2. Tylko My cz.1. Wbrew wszystkim (Falling into us)
2. Tylko My cz.2. Na zawsze (Falling into us)
3. To Ty mnie pokochasz (Falling under)
3. To Ty mnie ocalisz (Falling under)
4. Falling Away (Ben's story)


4 komentarze:

 1. Zdecydowanie tak, ale najpierw zapoznam się ze wcześniejszymi tomami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie, ale nigdy nie wiadomo. Może kiedyś coś tchnie we mnie i rozpocznę tą serię :)

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię tę serię. Poprzednie tomy przypadły mi do gustu, dlatego prędzej czy później sięgnę i po powyższą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam poprzednich tomów, ale mam do niej mieszane uczucia i nie wiem czy sięgnę po tę serię :)

  OdpowiedzUsuń