4 stycznia 2015

''O krok za daleko'' Abbi Glines (Tom 1)


Tytuł: O krok za daleko
Cykl: Rosemary Beach, Za daleko (Tom 1)
Autor: Abbi Glines
Wydawnictwo: Pascal
Liczba stron: 299
Moja ocena: 9/10Od miłości do nienawiści. Od pożądania po namiętność.

Blair ma dziewiętnaście lat, jest niedoświadczona i delikatna. Może polegać wyłącznie na sobie. Tak się złożyło, że zostało jej tylko kilka rzeczy osobistych, stary pikap i broń w schowku – tak na wszelki wypadek. Jej ostatnią deską ratunku jest ojciec, którego nie widziała od lat.
Rush ma wszystko. Jest młody, przystojny, bogaty i ma boskie ciało! W dodatku to syn znanego muzyka. Za takim chłopakiem jak on dziewczyny pójdą w ogień.

Kiedy Rush i Blair spotykają się, wybucha między nimi pożądanie, które sprawia, że wszystko inne przestaje się liczyć. Uczucie, o którym każdy marzy, by przytrafiło się choć raz w życiu. Wiedzą, że jednak nie powinni być razem. Że ich miłość to tabu i nie wolno im wkraczać na zakazane dla nich obszary namiętności. Czy posuną się o krok za daleko?

źródło: Pascal, 2013
Pierwszą część przeczytałam na jednym tchu. Poszłam spać po godzinie 5 rano, cała zapłakana i w tragicznym stanie. Wiecie jak to jest, kiedy czytacie książkę i w niektórych momentach w bohaterach dostrzegacie siebie? To jest właśnie to co odczuwałam. Oczywiście były to nie wielkie podobieństwa, ale jednak.

Książka jest pisana bardzo prostym językiem, dzięki czemu czujemy się jakbyśmy czytali pamiętnik, albo wspomnienia. Autorka na pewno miała sporą wyobraźnię, bo koniec zaskakuje tak, że wbija nas w siedzenie, na którym właśnie siedzimy.

Od samego początku towarzyszył mi smutek bohaterki i w niektórych momentach miałam ochotę odłożyć książkę na chwilę i się rozpłakać, przemyśleć i po uspokojeniu znowu wrócić do czytania. Myślę, że wtedy czytałabym dwa razy dłużej, więc łzy leciały w trakcie.

Główna bohaterka Blair musiała dorosnąć dużo wcześniej niż jej rówieśnicy. Po odejściu ojca i śmierci matki, musiała sprzedać dom i wszystkie cenne rzeczy jakie posiadała, aby spłacić długi za leczenie matki. Została z niczym i z nikim. Bez dachu nad głową, zdana tylko na siebie. Kiedy jedzie do ojca, nie spodziewa się co ją tak czeka, na kogo się natknie i co wszyscy przed nią ukrywają.

Rush jedyną osobę, którą kocha i się opiekuję jest jego siostra Nannette. Wizerunek złego chłopca / mężczyzny, który wchodzi w życie mając pieniądze i nie przejmując się niczym może ulec zmianie.
Tylko Rush wcale tego dopuścić do siebie nie chce.

Kończąc I Tom, chciałam od razu sięgnąć po następną część. Autorka zostawiła nas nienasyconych i z niewyjaśnionymi sprawami, co tylko sprawiło że niczym się nie przejmujemy i zatracamy się w tej historii dalej.Cykl Rosemary Beach:
1. Za daleko. Tom 1 - O krok za daleko (Blair i Rush)
2. Za daleko. Tom 2 - Spróbujmy jeszcze raz (Blair i Rush)
3. Za daleko. Tom 3 - Zacznijmy od nowa (Blair i Rush)
4. Za daleko. Tom 4 - Jesteś za daleko (Blair i Rush - perspektywa Rush'a)
5. Perfection. Tom 1 - Przypadkowe szczęście (Della i Woods)
6. Perfection. Tom 2 - Odzyskane szczęście (Della i Woods)
7. Chance. Tom 1 - Grając w miłość (Harlow i Grant)
8. Chance. Tom 2 - Daj nam ostatnią szansę (Harlow i Grant)
9. Byłaś moja (Beth i Tripp)
10. Jeszcze się spotkamy (Reese i Mase)
11. Już zawsze razem (Reese i Mase)
12. Nie pozwól mi odejść (Captain i Rose)
13. Dla ciebie płonę (Nan)

5 komentarzy:

 1. Muszę się w końcu zabrać za tą serię - dużo się już o niej naczytałam, ale nadal nie sięgnęłam po żaden tom...

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie skończyłam czytać tę książkę i mam bardzo mieszane uczucia co do niej. Będę musiała dłużej się zastanowić jak ją ocenić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tę książkę na półce, lektura jest kwestią czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hm skończyłam jakiś czas temu, tez czułam nasycenie, ale szybko minęło ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem jak ja się dałam wciągnąć tej książce, bo jest dość przewidywalna, chyba ten klimat plażowy mnie porwał :)

  OdpowiedzUsuń