3 grudnia 2015

''Ocalenie Callie i Kaydena'' tom 2 - Jessica SorensenTytuł: Ocalenie Callie i Kaydena
Cykl: The Coincidence (tom 2)
Autor: Jessica Sorensen
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Ewa Helińska
Liczba stron: 384
Moja ocena: 9/10

Mroczny sekret, od lat skrywany przez Kaydena w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza, chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem, by mógł oczyścić swoje imię jest zdradzenie przez Callie jej tajemnicy. Ale Kayden nigdy jej o to nie poprosi. Zamiast tego zrobi wszystko, co w jego mocy, by ją chronić. Nawet jeśli oznacza to opuszczenie przez niego jedynej dziewczyny, którą kiedykolwiek pokochał.

Callie wie, że Kayden pogrąża się w ciemności i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Lecz uda jej się to jedynie wtedy, gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna wszystkim własne bolesne tajemnice. Pomysł przerwania milczenia wzbudza u niej trwogę, ale nie tak wielką, jak myśl o utracie Kaydena.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka,
Nie wierzę ile czasu męczyłam się z tą częścią. Nie dlatego, że mi się nie podobała czy była nudna, tylko w połowie książki odłożyłam ją na jakiś tydzień i za nic nie mogłam do niej wrócić, mimo tego że utknęłam w bardzo emocjonalnym wątku. Do teraz nie mogę sobie wybaczyć, bo nie przeżywałam jej tak jak powinnam, a w między czasie przeczytałam wiele innych książek i trochę straciłam na nią ochotę w pewnym momencie.

W każdym razie przechodząc do sedna, czyli recenzji. 
''Przypadki Callie i Kaydena'' - tom 1 czytałam jakiś czas temu i bardzo, bardzo mocno byłam poruszona tą książką, co możecie przeczytać w recenzji (''Przypadki Callie i Kaydena'').
Z tą częścią było podobnie, ale tych emocji było zdecydowanie mniej. Być może dlatego, że miałam tak wielką przerwę i podzieliłam właściwie tę książkę na pół.
Już od pierwszego tomu czekałam na rozmowę Callie z rodzicami i dopiero doczekałam się pod sam koniec. Niestety byłam rozczarowana. Liczyłam na coś więcej, nie wiem jakiś zwrot akcji a dostałam tylko wyjaśnienie na jednej stronie. Autorka tak kręciła się obok tej rozmowy, mieszała mi w głowie, aby na koniec zostawić mnie z niczym konkretnym.

W tomie 2 uwaga bardziej skupiona jest na Kaydenie. Callie właściwie (pomijając rozmowę z rodzicami) została ''ocalona'' w pierwszym tomie. Oczywiście nie twierdzę, że tu była super, całkiem inną osobą - bo nie. Chodzi mi o to że przezwyciężyła strach, znalazła w jakimś stopniu spokój. Za pomocą Kaydena. Teraz na niego przyszła kolej i mimo, że nigdy nie przeżyłam czegoś podobnego, ani nie przebywałam w towarzystwie osób z tym problemem, to całkowicie go rozumiałam. Byłam w stanie współczuć, zrozumieć i usprawiedliwić jego zachowanie. Wcale się nie dziwię, że jego ''radzenie sobie z problemem'' wyglądało jak wyglądało. 
Podobała mi się postawa Callie i jej determinacja, aby pomóc Kaydenowi. Wykazała się odwagą, cierpliwością i przede wszystkim miłością. Za to muszę pogratulować Pani Jessice, bo tak uparta bohaterka (w dobrej sprawie) zdarza się dość rzadko.

Muszę też przyznać, że autorka podąża w swoich książkach podobnym schematem. Podobnie jak w serii ''Nova'' (recenzję pierwszego tomu ''Breaking Nova'', drugiego ''Saving Quinton'') części były tak jakby podzielone. Jak pisałam wyżej, w jednym uwaga skupiona jest na jednym bohaterze, a w drugim na drugim. Mi to nie przeszkadza oczywiście, ale wyłapałam podobieństwa.

Wspominałam też, że mam zamiar przeczytać każdą książkę tej autorki a już na pewno każdą wydaną w Polsce mieć na półce i absolutnie zdania nie zmieniłam. Uwielbiam takie historie a Callie i Kaydena poruszyła mnie bardzo.

Oceniłam ją 9/10, ale pewnie ze względu na moją przerwę, no i o wiele bardziej lubię poznawanie się, sekrety i pierwsze spotkania, które są na początku. ;D


8 komentarzy:

 1. Ta seria jeszcze przede mną. Na szczęście oba tomy czekają na mnie na półce :). Liczę na wielkie emocje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz książki z tego gatunku, to na pewno ci się spodoba ;)

   Usuń
 2. Mam w planach tę serię, jednak nie mam pojęcia, kiedy uda mi się po nią sięgnąć. Oby jak najszybciej :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie książki planuje przeczytać, ale nie wiem kiedy mi się to uda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy tom mam na półce, niedługo się za niego zabieram! ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak najszybciej się za nią zabierajcie, mnie pochłonęła ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oba tomy pochłonęłam w kilka dni...nie wiesz może, czy w Polsce ukaże się reszta, albo chociaż i przede wszystkim tom 6 z tej serii..o dalszych losach Callie i Kaydena?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie nie wiem. Sama ubolewam nad tym, bo bardzo bym chciała całą serię mieć na półce. Mam nadzieję, że skoro Zysk się wzięło za tę serię to również ją dokończą, bo przykro by było jeśliby poprzestali na tych dwóch tomach.

   Usuń