10 grudnia 2015

Cz. II - 10 książek, które powinny zostać wydane w Polsce.

Jakiś czas temu dodałam post z listą książek, które powinny zostać wydane w Polsce. Możecie przeczytać tutaj.
Postanowiłam dodać część 2 i mam nadzieję, że również znajdziecie coś dla siebie.


cz. II
(kolejność przypadkowa)

1. ''The Vixen and The Vet'' Katy Regnery


Kategoria: Romans, Dramat, Young Adult
W skrócie:
''W tej współczesnej, nowej wersji „Pięknej i Bestii” , Savannah Carmichael zdradzona przez niesłowną osobę powraca do domu rodzinnego w Danvers w Wirginii ze swoją kiedyś obiecującą, teraz zrujnowaną karierą dziennikarską. Podejmuje okazję, żeby wrócić do gry, pisząc patriotyczny, życiowy artykuł, Savannah kieruje swoją uwagę na miastowego pustelnika Ashera 
Lee, zranionego weterana, który powrócił do Danvers osiem lat temu i od tego czasu nikt go nie widział. 

Po eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego w Afganistanie, przez którą stracił dłoń i która oszpeciła połowę jego twarzy, żył cichym życiem na obrzeżach Danvers, gdzie mieszkańcy szanowali jego prywatność… to znaczy do czasu, kiedy zjawia się Savannah Charmichael w pożyczonej sukience i z talerzem domowej roboty ciasteczek. Kiedy Asher godzi się na wywiad z nią, zaczyna czuć do tej pięknej dziennikarki rzeczy, których nie czuł od lat. 

Odmieńcy w małym miasteczku Danvers – Savannah i Asher natychmiast tworzą więź, dotykając swoich serc w sposób, w jaki żadne z nich nie myślało, że jest to możliwe. Kiedy okropny błąd grozi rozdzieleniem ich, będą musieli zdecydować, czy uczucie które odnaleźli w swoich ramionach jest wystarczająco silne, żeby walczyć o ich z trudem osiągnięte „żyli długo i szczęśliwie.” 


2. ''Unspeakable'' Michelle K. Pickett


Kategoria: Romans, Dramat, New Adult
W skrócie:
''Na zewnątrz, wydaje się, że Willow ma wszystko. Jest piękna, mądra, pochodzi z wpływowej rodziny i spotyka się z najpopularniejszym chłopakiem w szkole – Jadenem. Jednak ona chciałaby uciec od tego wszystkiego. Willow skrywa w sobie tajemnicę, przez
którą dręczy ją poczucie winy, a nie jest otoczona przez serduszka i kwiatki – jak myślą ludzie wokół niej. Nosi w sobie mroczny sekret. Nękana przez koszmary i ból, sekret dominuje nad jej życiem. Gdyby nie odeszła. Gdyby tylko… ale nie zrobiła tego. I teraz musi żyć z tym wyborem. Jednak ktoś odkrywa przeszłość jej rodziny i używa go przeciwko niej, łamiąc jej ducha, krok po kroku. Willlow powtarza sobie, że musi to wytrzymać do czasu ukończenia
szkoły. Wtedy opuści Middleton i jej sekret zostawi daleko za sobą.
Kiedy Brody przenosi się do Cassidy High, przewraca życie Willow do góry nogami. Pokazuje jej, jakie to uczucie - znowu żyć – naprawdę żyć. I nagle, Willow nie jest zadowolona, aby wytrzymać tylko do momentu ukończenia szkoły. Chce normalnego życia – z Brodym – a on chce jej. Jednak im bardziej zbliżają się do siebie, tym zagrożenie, że jej sekret zostanie ujawniony jest większe.
Czy Willow znajdzie prawdziwą miłość z Brodym? 
Czy pozwoli, żeby jego miłość do niej uratowała ją? 
Czy jednak odejdzie od niego, aby utrzymać sekret bezpiecznym?''


3. ''That Which Destroys Me'' Kimber S. Dawn


Kategoria: Dark Erotica
W skrócie:
''Piękna, czarująca opowieść o miłości, szczęściu – Nagranie igły zgrzytającej po winylu. Ja tylko p**przę się z tobą. Miłość, szczęście i bajeczki… Taaa, one już tu nie mieszkają. Jedynymi rzeczami mieszkającymi między tymi cienkimi ścianami są Dominacja, uległość i pokręcona obsesja.
Stella dostaje po dupie wciąż i wciąż przez całe życie… Chociaż jest zakrwawiona i poobijana, za każdym razem podnosi się, uśmiecha i kłania zanim pyta – To wszystko, na co cię stać?
Wesley utorował sobie drogę przez bogate życie z dwoma środkowymi palcami w górze. Waniliowy styl życia pozostawił go głodującym człowiekiem. On wie, że nie może już zaspokoić swojego głodu Doma, nieco perwersyjną, masochistyczną wanilią.
Na swojej misji znalezienia idealnej uległej Wesley potyka się o złamanego, pokiereszowanego anioła, aby się dowiedzieć, że kiedy pojawia się wahanie, ten mały anioł wie, jak walczyć.
On chce być tym jedynym, który ją złamie…
Ale pytaniem nie jest, kto ją złamie, pytaniem jest, kto ją zniszczy.
„Będziemy walczyć, aniołku. Będziemy walczyć mocno. Ale to będzie warte każdego uderzenia poniżej pasa. Każdego nienawistnego lub złośliwego słowa, bo kiedy się kochamy, kiedy się pieprzymy, kiedy nasza pasja osiąga natężenie tak cholernie silne, za każdym razem tłumi całe zło. Chcę całej twojej nienawiści, Stell… Tak bardzo jak chcę całej twojej miłości. Zrobimy to. I nie ma cholernej rzeczy, która może to powstrzymać, aniołku. Czy to jasne?"

*** Bądź przygotowany, żeby oczekiwać NIEOCZEKIWANEGO***''


4. ''Cinder & Ella'' Kelly OramKategoria: New Adult, Romans
W skrócie:
''Minął prawie rok odkąd osiemnastoletnia Ella Rodriguez uczestniczyła w wypadku samochodowym, który pozostawił ją kaleką, pokrytą bliznami i bez matki. Po bardzo trudnym powrocie do zdrowia została przeniesiona na drugi koniec kraju i zmuszona do przebywania pod opieką ojca, który porzucił ją, gdy była dzieckiem. Jeśli Ella chce uciec z domu ojca i jej nowej, okropnej, przybranej rodziny musi przekonać lekarzy, że jest zdolna, zarówno fizycznie jak i emocjonalnie żyć na własną rękę. Problemem jest to, że nie jest jeszcze gotowa. Jedynym sposobem o którym myśli by zacząć leczenie jest ponowne nawiązanie kontaktu z osobą, która jako ostatnia na świecie znaczy dla niej wszystko - jej anonimowy, internetowy najlepszy przyjaciel Cinder.... 
Sensacja Hollywood, Brian Oliver słynie z bycia w kłopotach. Jest głównym obiektem szumu przez występ w nadchodzącym filmie The Druid Prince, ale jego kierownictwo mówi, że nie stanie się z obiektu nastoletnich westchnień aktorem klasy A, jeśli nie udowodni, że pozostawił dzikie dni za sobą i dojrzał. Aby zgasić płomienie reputacji bad-boya Briana, jego kierownictwo inscenizuje fałszywe zaręczyny z jego współgwiazdą Kaylee. Brian nie jest zadowolony z tego układu - i z fałszywej narzeczonej - ale decyduje się przecierpieć to, jeśli dzięki temu dostanie nominację do Oscara. Wtedy niespodziewany e-mail od starej internetowej przyjaciółki zmienia wszystko.''


5. ''Falling for You'' Lisa Schroeder


Kategoria: Romans, New Adult
W skrócie:
''Rae zawsze marzyła o spotykaniu się z chłopakiem jak Nathan. Nie ma on nic wspólnego z jej obraźliwym ojczymem - innymi słowy, jest słodki. Ale im są bliżej, tym bardziej Nathan chce jej całego czasu, jej miłości, jej.... a ona chce coraz mniej dawać. 

Kiedy miłość Rae do Nathana zamienia się w strach, prosi przyjaciela Leo o wsparcie. Z Leo czuje się lżej, bardziej zadowolona. I zaborczy Nathan staje się zazdrosny. 

Wtedy tragedia zabiera Rae na OIOM. Teraz, unosząc się pomiędzy życiem a śmiercią, Rae musi znaleźć światło pośród ciemności... i siłę do walki o życie i miłość, na które zasługuje.''6. ''Archer's Voice'' Mia Sheridan


Kategoria: Romans, New Adult
W skrócie:
''Gdy Bree Prescott przyjeżdża do Pelion, sennego, położonego nad jeziorem miasteczka w stanie Maine, wbrew wszystkiemu, ma nadzieję, że wreszcie znajdzie spokój, którego tak rozpaczliwie szukała. 
Pierwszego dnia spotyka Archer’a Hale, wycofanego chłopaka, który skrywa w głębi serca ogromny ból. Chłopaka, którego nikt poza nią nie dostrzega. 
Jest to historia dziewczyny przykutej do wspomnień z jednej przerażającej nocy, oraz chłopaka, którego miłość jest kluczem do jej wolności. To opowieść o cichym, żyjącym ze straszliwą raną chłopaku i dziewczynie, która pomaga mu odnaleźć swój głos. Jest to historia o cierpieniu, przeznaczeniu i miłości, zdolnej zmienić wszystko.''7. ''Fight For Me'' Bethany Bazile


Kategoria: Romans, New Adult, Sport
W skrócie:
''Po prostu potrzebowałam kogoś, kto pokazałby mi, jak o siebie walczyć... 
Kiedy tragedia uderza, Alexis Cole jest zdruzgotana. Nosi winę na swoich ramionach, po utracie dużego kawałka siebie. Gdy Ryder Hayes wraca do jej życia, ma coś, na czym może się utrzymać, ale tak szybko jak się pojawił, zniknął. Kiedy los - lub wtrącający się rodzice - zetknął ich z powrotem ze sobą, nie mogą dłużej zaprzeczać ciepłu, które jest pomiędzy nimi
od lat. 
Ryder zawsze pragnął Lexi, ale nigdy nie walczył tak ciężko przeciwko czemukolwiek, w swoim życiu. Ratowanie Lexi od jej przeszłości nigdy nie było jego porządkiem dziennym, ale też nigdy nie pozwoliłby jej w niej zatonąć. Z jego mistrzowskim tytułem w UFC na linii, ostatnią rzeczą, której potrzebuje jest rozproszenie przez Lexi. Kiedy wraca do jego życia, nie może już dłużej walczyć z ich przyciąganiem. 
Ale gdy raz ją zaakceptuje, wie, że nigdy nie odpuści.''


8. ''Stepbrother Dearest'' Penelope Ward


Kategoria: Romans, New Adult
W skrócie:
''Nie powinieneś chcieć tego, który cię dręczy.
Kiedy mój przyrodni brat zamieszkał z nami gdy byłam na ostatnim roku liceum, nie byłam przygotowana na to jakim będzie dupkiem. 
Nienawidziłam tego, że uwziął się na mnie ponieważ nie chciał tu być. Nienawidziłam tego, że przywoził dziewczyny z naszej szkoły do swojego pokoju. 
Ale najbardziej nienawidziłam reakcji swojego ciała. 
Na początku myślałam, że to wszystko z powodu jego idealnie umięśnionego brzucha i wyrzeźbionej niemal twarzy. Ale wszystko zaczęło się między nami zmieniać, i to wszystko zdarzyło się jednej nocy. 
Następnie tak szybko jak pojawił się w moim życiu, tak wyjechał z powrotem do Kalifornii. 
Minęło wiele czasu odkąd widziałam Eleca. 
Gdy tragedia dotknęła naszą rodzinę, miałam zmierzyć się z nim z powrotem. I do diabła, nastolatek przez którego zwariowałam, był mężczyzną który zabrał mnie w szaleństwo. Miałam odczucie, że moje serce ponownie zostanie uszkodzone.''


9. ''Veiled Innocence'' Ella Frank


Kategoria: Romans, New Adult
W skrócie:
''Tik, tik, tac.
Czas.
To wszystko, co teraz mam.
Mały pokój, zdjęcie i czas.
Chcą, żebym im zaufała i wyznała moje grzechy.
Powiedzieli mi, że nie będą mnie osądzać - kłamali.
Myślałam, że możemy przekonać świat, że to nie było przestępstwo.
Myliliśmy się.
Czas nie stoi w miejscu.
Zegar wciąż tyka, świat nie jest przekonany, a teraz...
Teraz już go nie ma.''


10. ''Price of a Kiss'' Linda Kage


Kategoria: Romans, New Adult
W skrócie:
''Nie obchodzi mnie, co mówi moja kuzynka. Nie jestem królową niemożliwych związków. Tylko dlatego, że mój ostatni chłopak próbował mnie zabić i zostawił mi bliznę na szyi, a potem przez niego musiałam przeprowadzić się na drugi koniec kraju i legalnie zmienić nazwisko na Reese Randall, by przed nim uciec, nie znaczy...
Och, kogo ja oszukuję? Jestem w trakcie pierwszego roku collegu i mam najgorszą historię randkowania na świecie.
Nic dziwnego, że miłość jest ostatnią rzeczą, o której myślę, gdy Mason Lowe wkracza do mojego życia. Ale chemia między nami jak wybuch! Nasza więź zaprzecza logice. On jest po prostu tak cholernie gorący. Przy nim czuję się bardziej żywa niż kiedykolwiek. Nawet lubię się z nim droczyć. Mógłby być moją bratnią duszą... poza jednym, małym szczegółem.
On jest żigolo.
Rany, ja to wiem, jak ich sobie wybierać.''
Jest też kilka książek, które czytałam, ale nie były zbyt dobre, więc nie będę dodawała do listy.
Czytam na bieżąco książki nie wydane u nas, więc myślę że co jakiś czas takie posty pojawiać się będą. 
I teraz pytanie do was: 
Wolicie jak dodaje opis książki, czy może wolelibyście jakbym dodała kilka słów od siebie, albo jeszcze coś innego, czy zostawić jak jest? Zaproponujcie, na pewno wezmę pod uwagę ;)


A może czytaliście, którąś z tych książek? 


7 komentarzy:

 1. Kojarzę tylko "Falling for you" oraz "Price of a kiss" - kiedyś chciałam je przeczytać i jakby wyszły po Polsku bardzo chętnie bym sięgnęła. Jednak w pierwszej kolejności wymieniłabym inne tytuły, których bardzo wyczekuję - chyba każdy ma jakąś tam swoją listę ;)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post :) czekam na więcej!
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tych książek chyba nie widzę nic dla siebie, ale to dobrze, bo nie będzie mi smutno, że nie zostały wydane w Polsce :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ptaszki w sieci ćwierkają, że Archer's Voice wyda Otwarte. O, takie coś znalazłam, jest lista sprzedanych praw: http://www.bookcaseagency.com/#!archers-voice/cvjg
  Cieszy mnie to, bo powieść jest cudowna! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Książka jest warta uwagi, więc fajnie ;)

   Usuń
 5. Archer's Voice i wszystko, co napisała Mia Sheridan :D Czytam aktualnie The Vixen and The Vet i też jestem zauroczona tą historią :) Od siebie dodałabym R.L Mathewson i całą jej serię "Neighbor from Hell".

  OdpowiedzUsuń
 6. O tak, polski rynek czeka na takie powieści! :)

  OdpowiedzUsuń