20 marca 2015

''Pushing the Limits'' Katie McGarry

Tytuł: Pushing the Limits
Cykl: Pushing the Limits (Tom 1)
Autor: Katie McGarry
Brak Polskiego wydania.
Liczba stron: 392
Moja ocena: 8/10

Nikt nie wie, co zdarzyło się w nocy gdy Echo Emerson z popularnej dziewczyny z chłopakiem-sportowcem stała się outsiderem z dziwacznymi bliznami na ramionach. Nawet Echo nie pamięta całej prawdy o tej strasznej nocy. Wszystko czego chce, to żeby jej życie wróciło do normalności. Ale kiedy Noah Hutchins palący i wykorzystujący dziewczyny samotnik w czarnej skórzanej kurtce pojawia się w jej życiu ze swoim nieustępliwym nastawieniem i zadziwiającym zrozumieniem, świat Echo zmienia się w sposób, którego nie mogła sobie nigdy wyobrazić. Nie powinni mieć ze sobą nic wspólnego. Z tajemnicami, które oboje skrywają, bycie razem jest prawie niemożliwe.
Jednak szalone przyciąganie między nimi nie chce zniknąć. Więc Echo musi zadać sobie pytanie jak daleko mogą przesunąć granice i co zaryzykuje dla jednego faceta, który mógłby nauczyć ją kochać od nowa.


źródło opisu: http://www.katielmcgarry.com/


To, że pokochałam gatunek YA już chyba wspominałam. Wszystkie te książki są do siebie podobne, ale jednak bardzo inne. Uwielbiam zatracać się w tych historiach i odkrywać z bohaterami tajemnice, czy dzieląc emocje. Tak więc chyba rozumiecie, że przez jakiś czas mogą pojawiać się recenzje książek właśnie tego gatunku.

''Pushing the Limits'' zniechęciło mnie początkowo okładką. Nie chciało mi się nawet czytać opisu, ale coś mi mówiło że może akurat będzie coś dobrego. I jak dobrze, że to zrobiłam i przeczytałam. Rozdziały są z perspektywy obydwu bohaterów, więc od samego początku znamy ich uczucia. Dodatkowo są krótkie, więc z słynnego ''Jeszcze jeden rozdział i idę spać'' robi się pół książki.

Bardzo wzruszająca powieść od samego początku do samego końca. W kilku scenach łzy poleciały mi nie kontrolowanie. To jak bohaterzy mówią o rodzinie czy nawet przyjaciołach jest bardzo dojrzałe, a to co przeżyli łamie serce przez to jak o tym opowiadają.

Echo z popularnej dziewczyny zmienia się w ''wyrzutka społecznego''. Kiedy znika na jakiś czas a potem wraca, ludzie zaczynają szeptać i snuć własne domysły. Echo wraca całkiem inna i całkiem sama. Tych których uważała za swoich przyjaciół, teraz przechodzą obok niej nawet nie zerkając w jej stronę. Echo wyrzuciła z pamięci to co stało się tej nieszczęsnej nocy i nie może sobie nic przypomnieć. Pomaga jej terapeutka a potem w jej życie wkracza Noah.

Noah po tragedii jaka go spotkała stara się o prawa widzenia jego młodszych braci, którzy trafili do rodziny zastępczej. Tak się składa, że terapeutka Echo pomaga mu w tej sprawie. Kiedy potrzebuje korepetycji, aby podciągnąć oceny nie wie, że dziewczyna z której chwile wcześniej żartował będzie go uczyć.

Oboje odkrywają siebie i oboje zdają sobie sprawę z tego, że źle początkowo się oceniali. Oboje potrzebują normalności i dzięki sobie ją powoli odnajdują. Po drodze spotkają ich przeszkody, czasem jest niebezpiecznie, czasem przyjemnie. Oboje w sobie odnajdują normalność i poczucie czegoś stałego w życiu.

Ktoś może powiedzieć, że historia jest banalna, bo przecież oboje po przeżyciach i oboje się w sobie zakochują. Być może mają racje, ale dla mnie to i tak każda historia jest całkiem inna i chwytająca za serce. Jednak czegoś mi brakowało, albo czegoś było za mało, dlatego oceniam 8/10.

10 komentarzy:

 1. Mam mieszane odczucia, bo z jednej strony jakoś nie przemawia do mnie ta historia, a z drugiej strony mówisz, że to coś innego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie każda książka z tego gatunku jest inna, a czytałam opinię innych osób, że wszystkie pisane na jedno kopyto.

   Usuń
 2. Już chwilę mam tę książkę na liście "do przeczytania", a Twoja pozytywna recenzja tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że warto ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka na prawdę mnie zaintrygowała. Dobrze, że jest tłumaczenie na chomikuj :))
  Zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy podałabyś tłumaczenie? :) Również uwielbiam książki z gatunku YA

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy byłaby możliwość podania nazwy chomika z którego wzięłaś to tłumaczenie??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie mam już tłumaczenia, więc nie pamiętam kto tłumaczył.

   Usuń